smutno

19. května 2016 v 19:27 | A. |  Deník
A stejně někdy přijde, tak jako kdysi.
Neočekávaně, vlivem věty neznámého člověka, tiše a nevtíravě.
Vnitřní prázdno se začně zvětšovat, je pořád prázdnější a prázdnější. Ráda bych rozuměla tomu, odkud se najednou bere ta všechna bolest a vzpomínky, které časem hořknou.

Kam se vytrácí touha spát, jíst a žít.

Tyhle noci jsou nejhorší, nejsou to ty, ve kterých maluju ani ty, ve kterých se mi zdají sny, které voní jarem. Tyhle noci jsou tiché a ve vzduchu visívá něco moc smutného. Nemůžete se ani pohnout, jenom tupě sedíte a objímáte si kolena, prostě doufáte, že to bude brzo pryč. A někdy ano, někdy se ráno probudíte a znamená to nový začátek. Škoda, že jsou i smutky dlouhé a nikdo, kdo by to měl stejně.

Najednou je to všechno zpátky, věčný strach, všechno utrpení, co jsem kdy viděla v očích lidí, stará paní svírající v dlani poslední peníze na autobus, bílo nemocnic, chlad kostelů, opilí lidi bloudící městem těsně po východu slunce, strach z rychlosti, tvoje "poprvé jsem se cítil jako doma".

Vím, že tím trápím ostatní, snažím se to zvládnout.
Jenže někdy je člověk tak moc sám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Otsol Otsol | 21. května 2016 v 20:34 | Reagovat

...těžké radit v takových situacích, protože snad každý smutek se plaší nějak jinak; může pomoci návštěva přítele, nebo pohled na východ slunce, ale ten, kdo zažil smutek o samotě ví, že není možné najít univerzální návod. Co myslíš? ...když přijde takový smutek (jen namísto objímání kolen - občas zašeptám "to zase zvládneš") - pokládám mu otázky, a nepotřebuji na ně znát odpověď, zabavím ho; nechám ho u sebe jako návštěvu, která je sice nezvaným hostem, ale přece jenom hostem - dříve, nebo později, přijde s něčím zajímavým; a nebo ho zkrátka vezmu jako těžký batoh, který sice zpomaluje cestu, ale zpomalení je cena za to, že půjdu tak, jak mám a nic mě neohrozí. A jsou ještě další způsoby, co se smutkem - on je vlastně ve své podstatě docela hravý a kreativní pro jejich vymýšlení :) ...to trápení zvládneš. (...ještě dík za email, na jeho základě chci opět tu a tam psát)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.